Mentaalne blokk

Mõtlesin, et nüüd siin kuu keskel (noh tegelt juba lõpu pool) võiks natuke jälle oma mõtteid kirja panna. Võib olla ka lugejatele huvitav näha, et mis seisud võivad kuu keskel olla ja mis on siis kuu lõpuks.

Väike vaimne blokk või selline stress on ette tulnud nüüd viimase nädalaga. See aga on spordipanustajatele täiesti tavaline ja nädalate asemel võib ka kuu olla või ükskõik mis periood. Põhiline seadus panustamise juures on see, et alati tuleb ette halbu variatsioone ja kunagi pole kellelgi stabiilselt kõik ülesmäge minemas. Ega tegelt mul praegu nii halba perioodi pole, pigem on selline õhukesem blokk ja mingit suurt põhjust muretsemiseks pole.


Eraelu poole pealt. Sai käidud Haapsalus puhkamas, Fra Mare Spa Deluxe (kulude kontrolli alla saamine!!!!) toas. Spa oli iseenesest väga okei, polnud palju rahvast ja oli selline mõnus hubane aura seal. Haapsalu üldse meeldib mulle linnana väga, kuigi ainult paar korda vist käinud. Dietrichi restoranis käisime söömas, mis on samuti super koht, kokk veel tõi tervituseks toitu ja muidugi koogid on seal tasemel. Sellega igatahes siis kulusid ikka tuli, aga see oli ikkagi tähtpäev ja midagi ei kahetse.  Korterisse enam suurt investeerinud pole, aga kuludest täpsemalt räägin vast ikka novembri kokkuvõttes.

Üsna korralik blokk on ka kooliga nüüd tekkinud. No reaalselt on 0 motivatsiooni kooliga tegeleda. Eriti kuna on üks suuremahuline aine eelmisest aastast, mis mul ja ühel teisel kutil ainsana jäi tegemata (ka just viitsimise pärast), siis tundub kõik nii stressirohke ja väga tahaks alla anda. See semester pole pmst midagi teinud, iga nädal olen jõudnud vähem kui pooltesse tundidesse. Mis mind motiveerib? Kas koolis käimine või raha. Ilmselgelt see teine pool. Ma tean, et see kraad annaks mingi kindlustunde, et kui panustamise valdkonnas lähekski kõik aia taha, (kuigi ma mainisin, et plaanis on varsti hajutamine, ehk hakkan raha ka mujale panema) siis oleks midagigi olemas. No ongi 2 poolt nüüd, üks kes ütleb, et midagi ei muutu kui katkestad kooli, teine aga et tee vastu tahtmist ja vihatundega see kool läbi ja võta ennast see semester ka kokku ja lihtsalt reaalselt hakkagi natukene pingutama ja tee need ära.

Probleem ei ole selles, et kool oleks raske või midagi käiks üle jõu. Minu jaoks on kool väga lihtne ja olen suhteliselt kogu aeg seda arvanud. Asi ongi selles et ma lihtsalt ei suuda ja viitsi võtta mitte ühtegi tundi, et kodus midagi õppima hakata. Pigem panustan aja kas tüdrukuga koos olemisse, panustamisesse või finantsteemade uurimisse. Ma ei suuda võtta peaaegu ühtegi tundi kodus ükski nädal, et midagi kooli valdkonnaga ette võtta ja hakata lugema ja tegema kodutöid. Iga kord kui ma midagi kooliga tegelema hakkan, siis mu mõtted lähevad 100 erinevasse teise kohta. Väga väga raske on teha midagi, mida südames üldse teha ei taha ja mis üldse ei huvita. Põhiline mille pärast ma vist hetkel kardan ongi pigem need Eesti sotsiaalsed normid + vanemate, tüdruku, tuttavate arvamus, kui teist korda kooli pooleli jätaks jne. Need ongi kõige suuremad põhjused, miks ma veel ühe sõrmega koolist kinni hoian. Ei tea reaalselt mis teha, eks peaks kokku võtma ennast ja lihtsalt sundima ja vastutahtmist see paber kätte saada.

Ma ei mõtleks elu sees nii, kui mul poleks mingit enamvähem korralikku sissetulekut juba ja käiks kuskil poole kohaga tööl või teeks mingeid lihttöid, mida ma elu sees ei viitsiks praegu teha. Siis ma panustaks kogu oma aja ja võimed kooli, et midagi rohkem elus saavutada ja parema poole püüelda. Pigem ongi see kõik tulnud panustamisega ja raha teenimisega, et kui juba suudad üsna korralikke summasid iga kuu teha, siis on raske leida motivatsiooni, et teha midagi, mis ei huvita ja mis endale väga ei istu. Eks näis.

Panustamisest siis lõpuks ka midagi 😀

Võrreldes eelmise kuu algusega, algas see kuu perfektselt, iga päevaga läks kõik ülesmäge ja olin juba nii kindel, et see kuu peab tulema rekordkuu ja ikka korraliku kasumiga kuu. Pärast 12 päeva oli mu kuu kasumiks 2555€! Tootlikuseks siis 37,1%. Siin näete pildil ka kogu panuste arvu mis ma 12 päevaga tegin.

Screen Shot 2018-11-19 at 14.01.52

Seega pärast 12 päeva olin ma vaid 300 euro ( ~2 medium panust) kaugusel, et oma eelmist parimat kuud ületada (oktoobrit siis). Ei teagi siis mis täpselt juhtus, aga sealt maalt kuni nüüd tänaseni jäi mingisugune blokk ette. Hakkas üles alla kõik käima, aga 2000-2500 vahel, mitte kõrgemal. Väga palju hakkasin tegema mingeid lolluseid mida ma muidu ei teeks/teeks, aga eks ta vast oli seotud sellega ka et hakkasin liiga palju üle mõtlema ja kuidagi suuremaid numbreid jahtima.

Üks huvitav seik oli ka ühe mitmikpanusega, mida ma teen väga harva ja neid ma teen üldiselt vahepeal harva, et mu mõned panustamiskontod kauem kestaksid ja ei limiteeritaks nii kiiresti. Pilt siis panusest:

45993893_1973111832772582_919555079348944896_n

Ehk siis järjekordne proovimine mitmikpanusega (millega vahepeal ka võitnud aga ülidselt läheb 1-2 mööda, aga seekord oli natuke suurema koefitsiendiga) 92 koefitsiendiga, ehk 20 eurost oleks saanud 1842,18€. Mõelge, millise lisa ma oleks oma kuukasumile saanud, aga seekord siis juhtus nii et kaotas ühe panuse tõttu 6 panuse seast. Kaotas veel nii, et jäi puudu täpselt 1 värav. Ehk see sama Domzale, kes pidi võitma, jäi mängu alguses täiesti lolli vea ja punase kaardi tõttu vähemusse ja mängu lõpuni pidid hakkama saama kümnekesi. Jäid nad ka 0:1 maha, aga suutsid veel viigistada 1:1, aga rohkemat siiski kümnekesi ei suudetud. Seega see panus jäi ikka väga häirima veel paariks päevaks. Ja noh sellised asjad natuke mõjutavad mentaalselt ka, et ala tahaks veel proovida ja riske võtta ja mingit suurt kasumit saada viisidel, kuidas ma tavaliselt ei panustaks.

Tore näide jälle mis täiesti endast välja suutis viia oli korvpalli panus. Saadeti mulle panus ja mul oli panustades 2 võimalust. Kas võtta et kaks meeskonda skoorivad kokku üle 164.5 punkti 1.75 koefitsiendiga või üle 165.5 punkti 1.85 koefitsiendiga. Kaalusin natuke, aga mõtlesin et võtan ikkagi suurema 1.85 koefiga, et vaevalt nüüd selle 1 punkti pärast panus kaotaks. Panin sellele panusele 160 eurot ehk 1 medium panuse. Kui 30 sekundit oli mängida olid meeskonnad kahe peale kokku skoorinud täpselt 165 punkti (ehk madalama koefiga bet oli juba võitnud), samas oli veel natuke mängida ja siis tuligi ühele meeskonnale vabavisked (meeskond kes oli kindlalt võitmas) Mõtlesin, et nüüd kindlalt ka minu panus võidetud, et ühe vabaviske viskavad ikka sisse. Mõlemad mööda, kodumeeskonna rünnakust ka enam punkte ei tulnud ja lõpuvile. Tore. Õnneks ei ajanud kogu see mäng ja panus mind üldse närvi 🙂

Ja siis edasi käiski üsna üles alla kõik ja mingit stabiilset ülesse minekut enam ei tulnud. Ootasin pikalt nädalavahetust, et saaks mingi korraliku panustamismaratoni teha. Reede käisin väljas, seega reede jäi vahelt ära, laupäev oli selline pidutsemisjärgne päev, kus keskendumisega on raskusi, aga mingi ~300 kasumit suutsin siiski teha. Ja siis pühapäev, mis mind eile ikka väga suutis välja viia endast. Nimelt oli umbes 3-4 panust, kus ma ei võtnud orignaalpanust nagu mulle saadeti, vaid tegin mingi oma muudatused panuste seas, et suuremat võitu jahtida ja koefitsiente ja kõik korrad maksid mulle kätte. (Nende asjade tõttu oli mul pühapäevase panustamispäeva lõpuks 700 eurose kasumi asemel 30 eurot 🙂 ) Õhtu naelaks veel oli üks panus 51 koefiga, mis ma mõtlesin et paneks 20 eurot peale ja olin valmis asetama panust, aga siis mõtlesin et äkki on loll tegu ikka, et pole mõtet raha tuulde loopida selliste suurte panustega. Ja siis 5 minutit hiljem see panus võitis meeskonna kahe 90+4 ja 90+5 viimase minutite väravatega.

46501782_288087158483295_7655367657058729984_n

 

See ajas täielikult kettasse ja otsustasin magama ära minna ja nüüd uut nädalat alustada  loodetavastu uue hingamisega ja kuu lõpetada ikkagi ~4000€ kasumi juures. Uut nädalat alustasin ka Mumbai eliitliiga small panusega, mis võitis üsna dramaatiliselt jällegi. Mul oli vaja selle Air India väravat ja siin näete, kuidas ja millal see värav sündis.46453143_2205229866368427_3120022663683112960_n

 

Loodetavasti novembri kokkuvõttes on kõik jälle positiivsem, nii eraelus kui panustamises.

One thought on “Mentaalne blokk

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s